Lūk viena feina mantiņa, kas noderēs daudziem. Sākot ar tūristiem un beidzot ar ofisa klerkiem. Mikroviļņu lukturītis.
Pēc skata tas ir parasts kabatas lukturītis, taču tam ir īpašas spējas. Tas var darboties kā maza mikroviļņu krāsns. Nospied sarkano podziņu un pāris sekundēs uzsildīsi tūristu brokastis pļavas vidū vai atdzisušu kafijas krūzi ofisā. Smalki, vai ne?
Tas, kas uztrauc saprātīgākos no mums ir - kas notiks, ja nejauši kafijas krūzītes vietā mēs lukturīti pagriezīsim pret sevi. Būs lielas ziepes, jo vienā mirklī uzvārīsies audi un mēs nomirsim ja ne uzreiz, tad kādu brīdi vēlāk ar vēzi. Skarbi, ne? Tieši tāpēc šis arī nav īsts produkts. Tikai fantāzija. Turklāt šāds lukturītis nespētu darboties, jo baterijas nespētu nodrošināt jaudu, kas nepieciešama mikroviļņu radīšanai. Bet ideja interesanta.
-Papildināts. Klīst baumas, ka šis tomēr ir īsts produkts, tikai mikroviļņu vietā lukturītis izstaro lāzera staru, kurš labākajā gadījumā spēj apgrauzdēt papīra lapu.
Veļas ražotāji Victoria’s Secret katru gadu cenšas pārsteigt tautu ar arvien dārgākiem izstrādājumiem. Šoreiz kārta pienākusi visu laiku dārgākajam krūšturim. Tā cena, jebšu teiksim tā - vērtība, ir trīs miljoni latu.
Šo summu tik ievērojamu padara vairāk kā 4000 dimantu un citu spīdīgu akmentiņu. Punktu uz "i", kas gan vairāk izskatās pēc komatiņa, pieliek divi 100 karātu melnie dimanti, kas vienkārši piekārti pa vidu.
Nākamgad dizainerus sagaida lielas radošās mokas, jo vēl vairāk dārgakmeņu vienam veļas gabalam fiziski nav iespējams piekabināt. Es ieteiktu to divu melno dimantu vietā vienkārši piekārt vienu Boeingu, kas ar vērienu palielinātu izstrādājuma cenu. Gadu vēlāk šo Boeingu varētu pašu pārklāt ar dimantiem.
Kas gan var būt foršāks, kā vecs mazs televizoriņš, kurš klusi šņācot melnbaltas bildes pavadījumā atgādina par to cik dzīve bija skaista jaunībā? Nu, patiesībā daudz kas. Sākot ar vinila platēm un beidzot ar čeburekiem ēstuvē Jūrmalā. Bet ne par to ir stāsts. Stāsts ir par stilu.
Brionvega Doney TV mūsdienās ir stila priekšmets ar modernu saturu. Ekrāns gan joprojām būs melnbalts CRT kineskops, taču TV uztvērējs ir mūsdienīgs. Nav gan drošības, ka tas uztver digitālo TV. Televizoriņi pieejami dažādās krāsās, pat caurspīdīgi. Ideāli iderēsies "Martini stila" dzīvoklī.
Tiesa ir viens āķis šādai stilošanai. Patiesībā veseli piecsimt āķi. Jūs jau sapratāt. Cena. Šāds nekam īsti nederīgs aparātiņš maksā tikpat cik, milzu izmēra plazmas ekrāns. Smaga izvēle, vai ne?
Lai ar cik lielu trosi tu piesietu savu velosipēdu, kāds noteikti to pārkniebs ar lielām asām šķērēm. Tāpēc ir jādomā kā šim kniebējam sačakarēt dzīvi. Vienkāršais variants - notriept viņu ar krāsu.
Apvalks, kas sedz trosi ir zem spiediena pildīts ar nenomazgājamu krāsu. Ja ļaundaris to pārkniebs, krāsa noziedīs visu kas ir tuvumā, ieskaitot ļaundari. Nez vai tas palīdzēs velosipēda īpašniekam atrast slikto cilvēku, bet vismaz drēbes nelietim būs sabojātas.
Pagaidām gan šādas risinājums ir tikai ideja, taču nav īpašu šķēršļu ieviest to ražošanā.
Lielai daļai no mums - un droši vien lielākajai daļai Kakao lasītāju ikdiena ir tāda - pamosties, brauc uz darbu, sēdi pie datora, brauc mājās, sēdi pie televizora, ej gulēt. Skan skarbi, bet tāda ir realitāte. Šo realitāti kāds ir iestrādājis rokaspulkstenī, kas tā arī saucas Cycle of Life - dzīves cikls.
Tas ar maziem cipariņiem sānos rāda pareizu laiku stundās un minūtēs, taču pa vidu tam ir lielas piktogrammas, kas attēlo šos dažādos mūsu ikdienas sēdēšanas nosacījumus - mašīnā, pie datora, mašīnā, pie televizora. Skaisti un biedējoši vienlaicīgi. Diemžēl (vai par laimi) šis pulkstenis nav nopērkams jo ir tikai dizaina ideja. Vai tu tādu pirktu? Un par cik?
Kurš teica, ka skrūvi nevar izgudrot no jauna? Lūk, skrūve ar interneta pieslēgumu. Tā regulāri sūtīs epastu par savu stāvokli - cik labi tā ir pievilkta, vai nav atskrūvējusies, kāds ir mitrums un ko dara kaimiņš. Nu labi, es muldu. Tik gudras šīs gudrās skrūves vēl nav. Tām vienkārši ir pievilkšanas spēka indikators. Nepievilktai skrūvei ir sarkana podziņa, pilnībā pievilktai melna. Laba ideja tiem, kas regulāri nepievelk vai pārvelk savas skrūves.
Vai jūsu treknajos gados uz līzinga iegādātais Vertu sāk spiest kabatu? Varbūt ir laiks sekot trekno runču padomam savilkt jostu un atdot Vertu līzinga kompānijai, bet LMT atlaides līmeņa saglabāšanai iegādāties lētāku saziņas rīku? Pasaules lielākais ciparu fotokameru ražotājs Nokia ir adekvāti reaģējis uz globālo krīzi un drīz pārdošanā nonāks superbudžetīgs tālrunis Nokia 1202.
Tam būs polifoniskie zvanu signāli, melnbalts pusotru collu liels ekrāns un, ē ... īsziņu sūtīšanas iespēja. Sakiet draņķis? Uzminiet, kas rakstīts specifikācijas otrā galā. Jap, līdz 624 stundām gaidīšanas laika ar vienu uzlādi! Tas ir gandrīz mēnesis, kuru varēsiet veltīt pārtikas meklējumiem vai darbam par vēdera tiesu, nedomājot par mobilā telefona uzlādi. Ir arī spēlītes pīppauzēm (cigaretes taču nevarēsiet atļauties), lukturītis nokritušo maizes drupaču atrašanai un radio krīzi vēstošu ziņu uzklausīšanai. Un tas viss par aptuveni 25 ērikiem.
Šis gan uz mums nekādi neattiecas, jo paredzēts tikai amerikāņiem, taču ideja ir gaužām interesanta, turklāt tā iezīmē pamatīgu problēmu viņpus (un šaipus) okeānam. Plagiarism Checker ir rīks augstskolu pasniedzējiem, kuri var pārbaudīt savu studentu darbu autentiskumu. Pārkopējam kādu teksta fragmentu un liekam programmai pārbaudīt. Teksts tiek pārbaudīts ar miljoniem citu tekstu, kas ir Google un citās datubāzēs. Ja tas pilnībā vai daļēji sakrīt, tiek dots paziņojums par plaģiātu.
Iespējams, ka ļoti noderīgs rīks, jo mūsdienās, kad internets čum un mudž ar visdažādāko informāciju, tostarp vairāk kā 100 miljoni lapu ar dažādiem studentu darbiem, ir visai pagrūti atšķirt oriģinālu darbu no pārrakstīta. Google izmaina pasauli arī uz slikto pusi. Agrāk, lai zinātu vai Pēteris norakstījis no Anniņas atlika vien paskatīties vai viņi sēž blakus solā...
Kāds ievērojams cilvēks no otrās populārākās grāmatas pasaulē (pirmā ir Ikea katalogs...) reiz teica, ka kamielim izlīst caur adatas aci ir vieglāk nekā bagātam cilvēkam nokļūt Dieva valstībā. Tas bija sen, laiki ir mainījušies. Par to vai bagātie nokļūst tur kur grib, es nezinu, bet tas, ka cilvēki piestrādā pie kamieļu iespējām izlīst caur adatas aci gan ir fakts.
Lūk kāds ķīniešu dizaineris ir izstrādājis adatu, kuras acs var palielināties. Tas gan galvenokārt ir domāts, lai atvieglotu diega ievēršanu, taču šāda adata noteikti vieš zināmas cerības arī kamieļiem.