Cilvēki izvēlas nedrošas e-pasta, tiešsaistes banku un aviobiļešu iegādes kontu paroles, kļūstot par vieglu upuri informācijas pirātiem, liecina jauns ASV veikts pētījums.
Pētnieki ir analizējuši 28 000 paroļu, kas nesen tika nozagtas no populāras ASV interneta vietnes, un secinājuši, ka cilvēki visbiežāk izvēlas vieglāko ceļu.
Pētījuma rezultāti liecina, ka 16% interneta lietotāju kā paroli izvēlas savu vai savu bērnu vārdu. 14% lietotāju paļaujas uz viegli iegaumējamām simbolu kombinācijām, tādām kā «1234» vai «12345678». Cilvēki, kas lieto klaviatūras ar angļu valodas simbolu izkārtojumu, bieži izvēlas «QWERTY», bet franču — «AZERTY».
5% no nozagtajām parolēm bija populāru televīzijas raidījumu un cilvēku vārdi. Ļoti izplatītas paroles ir «Pokemon», «Matrix» un «Ironman». Vārds «password» («parole») vai viegli uzminamas tā variācijas, piemēram, «password1», veido 4% no populārākajām parolēm. 3% paroļu pauž dažādas attieksmes, piemēram, «I don't care» («man vienalga»), «Whatever» («vienalga»), «Iloveyou» («es tevi mīlu») vai tieši pretēji — «Ihateyou» («es tevi ienīstu»).
Roberts Greiems no kompānijas «Errata Security», kas veica statistisko analīzi un publicēja pētījuma rezultātus, lai pasargātu sevi no kiberuzbrukumiem, iesaka: «Izvēlēties paroli, kas ir garāka par astoņām zīmēm, ar vienu lielo burtu un vienu simbolu.»
Tā kā visa pasaule pamazām sāk atteikties no galda datoriem un pāriet uz portatīvajiem, tad pienācis laiks kārtīgi pārbūvēt portatīvos datorus. Ja jaudīgus procesorus un milzu diskus tajos salikt ir vienkārši, tad tāda lieta kā lielāka monitora piemontēšana ir teju neiespējama. Grūti uztaisīt 13 collu laptopu ar 20 collu monitoru. Bet gribās taču.
Iepriekš jau redzējām visai nožēlojamu mēģinājumu no Lenovo, kas piedāvā milzīgu laptopu ar papildus ekrāniņu. Taču tas nav visai nopietni. Daudz nopietnāk ir gScreen ideja par diviem lieliem ekrāniem, kas ir izbīdāmi blakus, bet sabīdīti kopā aizņem tikpat lielu (mazu) laukumu kā viens ekrāns.
gScreen gan cenšas savu ideju pozicionēt kā militārām vajadzībām pielāgotu produktu un sola laptopu veidot smilšu un ūdens izturīgu, taču pavīd arī iespēja par "civilo" versiju. Pagaidām gan nav nekādi reāli plāni vai kaut aptuveni datumi, kad mēs varētu ieraudzīt reālu divekrānu laptopu.
Bet ideja laba, vai ne? Vai jūs gribētu sev laptopu kurš ir nedaudz biezāks, taču ar diviem ekrāniem (13"+13")?
Tos, kuriem mobilie telefoni liekas pārāk garlaicīgi un to mūzikas atskaņošanas iespējas pārāk vājas, iepriecinās jaunais Samsung M7600 mobilais telefons, kuru Samsung izveidojuši sadarbībā ar Bang&Olufsen. Šim telefonam ir ne tikai interesants dizains, bet arī 3 megapikseļu fotokamera, 3G datu pārraide, GPS uztvērējs un DIVX atbalsts, kas ļauj telefonam bez papildu programmu palīdzības atskaņot DIVX video. Tāpat arī tiek ziņots, ka Samsung M7600 būs speciāla programma DJ funkciju imitēšanai. Diemžēl vēl nekas nav zināms par jaunākā Samsung telefona pārdošanas sākuma datumu un cenu.
LG ir iepazīstinājusi ar savu jaunāko mobilo telefonu LG KM900, jeb tā saukto Arena modeli, kas kļūs par 2009. gada LG mobilo telefonu flagmani. Tam būs integrēta Dolby / DivX tehnoloģija, HSDPA 7.2Mbps, WiFi un GPS atbalsts, bet visvairāk LG lepojas ar tās izstrādāto intuitīvo un dinamisko 3D S-klases grafisko lietotāju saskarni. Pirmo reizi LG KM900 tiks atrādīts Mobile World kongresā Barselonā, bet par telefona pieejamību un cenu informācija vēl nav pieejama.
Šķiet nemaz ne tik sen Amazon - pasaules lielākais interneta veikals laida klajā elektronisko grāmatu lasītāju Kindle. Nu ir pienākusi kārta jau jaunai versijai Kindle 2.
Jaunā e-grāmata ir kļuvusi vēl plānāka un ieguvusi krietni glītāku dizainu. Ir arī uzlabots baterijas darbības laiks. Ar ieslēgtu bezvadu savienojumu Kindle 2 var darboties 4 dienas, savukārt atslēdzot 3G Kindle varēs lietot divas nedēļas.
Iebūvētā 2 gigabaitu atmiņa ļaus sev vienmēr nēsāt līdz 1500 grāmatas. Protams, tās vispirms būs jānopērk, kas nav diezko lēts prieks. Vienas grāmatas cena vidēji ir 10 dolāru.
Tie, kas ir pārāk slinki, lai lasītu, var izmantot arī iebūvēto teksta lasītāju, kurš skaidrā datora balsī nolasīs izvēlēto grāmatu.
Jaunā Kindle 2 cena gan ir visai nemīlīga - 350 dolāru. Es teiktu daudz par daudz, lai šis rīks kļūtu gana populārs. Galu galā, elektroniskās grāmatas mēs varam lasīt gan savos datoros, gan telefonos. Pie reizes atgādināšu, ka labāka programmiņa, kas ļauj telefonā lasīt e-grāmatas ir ReadManiac, savukārt pašas grāmatas bez maksas var atrast Project Gutenberg lapā.
Pēdējo gadu laikā operatīvās atmiņas moduļu cenas strauji kritās, kļūstot visai zemas. Tomēr tagad operatīvo atmiņu cenas atkal ir pieaugušas par 26 procentiem.
Šāda cenu lēciena iemesls ir tas, ka par globālās ekonomiskās krīzes upuri ir kļuvusi arī vācu kompānija Qimonda AG, kas līdz šim bija pasaulē otrā lielākā operatīvo atmiņu čipu ražotāja. Šis uzņēmums nesen iesniedza bankrota pieteikumu.
Lai gan vēl nav pilnībā skaidrs, vai Qimonda tik tiešām bankrotēs (iespējams, uzņēmumam izdosies atrast investorus), tomēr kompānija šobrīd ir nonākusi patiešām sarežģītā situācijā, un, visticamāk, no bankrota tomēr neizbēgs. Izplatoties ziņām par Qimonda AG nestabilo finansiālo stāvokli, operatīvo atmiņu tirgotāji nekavējās izmantot izdevību un par 26 procentiem pacelt operatīvo atmiņu cenas.
Tikmēr PC World, atsaucoties uz IDC ziņojumu, skaidro, ka pat gadījumā, ja Qimonda pārtrauktu ražošanu jau tuvākajās dienās, tirgū operatīvo atmiņu trūkums neradīšoties, jo to rezerves esot pietiekamas ilgam laikam.
Tā kā operatīvā atmiņa tiek izmantota visos datoros (sākot ar klēpjdatoriem un beidzot ar galddatoriem un serveriem), tad nav izslēgta iespēja, ka tuvākajā laikā to cenas varētu pieaugt.
Peļspalva ir viens varen atjautīgs izgudrojums. Tā ir datorpele pildspalvas formā. Tiem, kam nepatīk staipīt līdz lielas peles.
Ideja nebūt nav jauna, tomēr interesanta. Sajūtas strādājot ar pildspalvu pie datora būtu ļoti mulsinošas.
Šai pelei kā jau kārtīgai datorpelei ir trīs pogas un ritināšanas iespējas. Turklāt tā darbojas bez vadiem. Uzlādēt gan to nāksies biežāk kā ierasts - katru dienu.
Kā jau produkts no Korejas, šī peļspalva savas funkcijas nebeidz ar datora vadīšanu. Tā pie reizes darbojas arī kā lukturītis, turklāt ar to iespējams virtuāli pierakstīt piezīmes, kas var tik nosūtītas uz datoru. Vienkārši paņem peļspalvu, uzraksti uz rokas, kājas vai sienas "nopirkt nepirkt pienu", un nākamreiz, kad ieslēgsi datoru, šis atgādinājums tevi tur gaidīs.
Lūk viens vienkāršs un tīri simpātisks risinājums atmiņas karšu lasītājam. Šis skārdenes tipa aparātiņš lasīs ne tikai populārākās atmiņas kartes, bet arī USB zibatmiņas. Turklāt veselas trīs.
Par 20 dolāriem tā tiešām ir glīta un noderīga mantiņa. Galvenais jāuzmanās atstāt ofisā uz galdā, jo labu griboša apkopēja to var ielikt ledusskapī.
Mūsdienās, kad pat bērnus nevis atrod kāpostos vai atnes stārķis, bet viņi tiek nokačāti internetā, nav nekāds brīnums, ka no globālā tīmekļa nāk arī izklaides, kuru baudīšanas procesā agrāk neatņemams posms bija videonoma. Neapspriedīsim jau, cik tas ir smuki vai nesmuki pret filmu veidotājiem-rausējiem, bet parunāsim par veidu, kādā šis prieks tiek baudīts. Jūs taču savas lejupielādētās filmas skatāties datorā? Phē, bet tas taču nav stilīgi. Nu, jā, ērti. Bet ja nu būtu vēl ērtāks veids, kā baudīt internetā sasēņoto audiovizuālo saturu?
Ziniet, kas ir Myka? Kastīte, kas atskaņo jebkuru kaut cik plaši sastopamo video formātu un pati prot arī lejupielādēt jaunas filmas. It kā jau nekas jauns, eksistē taču Apple TV un tamlīdzīgi brīnumi, bet Myka izceļas ar to, ka filmas lejupielādē nevis no kaut kādiem šopiem, bet no vecā labā BitTorrent. Pat tad, ja jūs agrāk atturējāties no šī plaši pazīstamā servisa izmantošanas dēļ savām pieticīgajām zināšanām failu apmaiņas tīklu izmantošanā, Myka ļaus izmantot BitTorrent bez galvassāpēm (kamēr vien to cēlonis nebūs kāda jauna autortiesību aizsargu operācija).
Tehniskie parametri? Līdz 500Gb apjomīgs iebūvēts cietais disks, HDMI, kompozītu, S-video un SPDIF pieslēgvietas, kā arī iespēja pieslēgties datortīklam izmantojot tradicionālo vai bezvadu datortīklu.